درباره ما

نوآوری اجتماعی

 

ما نوآوری اجتماعی را راهکاری ساده برای یک مشکل اجتماعی تعریف می‌کنیم که اثربخش‌تر، کارآمدتر یا پایدارتر از راهکارهای موجود بوده و ارزش خلق شده به واسطه آن نصیب جامعه می‌شود و نه افراد.
هر راهکار نوآورانه برای رسیدن به افراد بیشتر و گسترش به مناطق جغرافیایی جدید، مسیر متفاوتی را می‌پیماید، با این حال بسیاری از نوآوری‌های اجتماعی شکست می‌خورند زیرا قادر به عبور از ورطه سکون نیستند. منظور از ورطه سکون، وجود شرایطی پیچیده در بین فاز هدایت و فاز گسترش یک نوآوری اجتماعی است، که مانع از رشد و تکامل آن می‌شود، بدین معنا که ایده‌های اثبات شده پیش از اینکه حداکثر تأثیر خود را برجای بگذارند در این ورطه گیر می‌افتند. با توجه به اضطرار و شدت مشکلات اجتماعی امروز، سرمایه‌گذاران مشتاق به کشف راهکارهای اثبات شده و بی‌چون و چرایی هستند که به سرعت قابل اجرا و قابل گسترش باشند.
بسیاری از سرمایه‌گذاران با الهام از ابزارهای فناورانه عصر حاضر، به دنبال نسخه‌ای مشابه Airbnb یا Facebook برای نوآوری‌های اجتماعی هستند، اما متاسفانه شکاف عظیمی بین انتظارات سرمایه‌گذاران و حقایقی که نوآوران و تغییرآفرینان این عرصه هر روزه با آن مواجهند، وجود دارد.

شتابدهنده نوآوري اجتماعي همنو
شتابدهنده نوآوري اجتماعي همنو

شتابدهنده همنو

ما در شتابدهنده نوآوری اجتماعی هم‌نو معتقدیم که برای رویارویی با مشکلات اجتماعی بزرگ نمی‌توانیم دلخوش به گام‌های کوچک باشیم.
درواقع امروزه بیش از هر زمان دیگری در تاریخ، مجهز به اطلاعات و منابع مادی هستیم که می‌توانیم از آن برای خلق تأثیرات اجتماعی بزرگ بهره ببریم.
کشور‌هایی با نظام‌های نوآوری قوی که حمایت‌های مالی، مدیریتی و فنی را برای کارآفرینان و ایده‌پردازان فراهم می‌کنند به پیشرفت خوبی دست یافته‌اند، تصور ما نیز این است که برای ایجاد نظام نوآوری اجتماعی پویا در کشور باید اکوسیستم آن را پرورش دهیم تا بتوانیم از فرآیند نوآوری اجتماعی از مرحله ایده‌پردازی تا گسترش مقیاس پشتیبانی کنیم.
شتاب‌دهنده نوآوری اجتماعی هم‌نو در دی ماه 1398 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در تیر ماه 1399 به عنوان شرکت نوپا نوع دو مجوز دانش‌بنیان بودن را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخذ نمود.

اعضای هیئت مدیره

دکتر روح‌ الله حمیدی مطلق

روح‌الله حمیدی مطلق

دکتر علی ملکی

علی ملکی

مصطفی زمانیان

مصطفی زمانیان

جواد عبایی

علی پنیریان

علی پنیریان

تيم شتابدهنده

دکتر روح‌ الله حمیدی مطلق

روح‌الله حمیدی مطلق

مشاور ارشد شتابدهنده

حسین عسگری

مدير عامل

محمد جواد قاسمي - شتابدهنده همنو

محمدجواد قاسمي

مدير سرمايه‌گذاري اجتماعي

فاطمه نظري - شتابدهنده همنو

فاطمه نظري

مدير رسانه

محمد عطائي - شتابدهنده همنو

محمد عطائي

مدير توسعه كسب‌وكار

خدیجه امیدی - شتابدهنده همنو

خديجه اميدي

مدير مالي و حقوقي